Open Procurement Albania

Sigurimi i shëndetit dhe sigurimi nga aksidentet personale të punonjësve të KESH sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Sigurimi i shëndetit dhe sigurimi nga aksidentet personale të punonjësve të KESH sh.a
Nr. Reference REF-04051-05-08-2024
Vlera / Fondi Limit 52 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-05-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-05-2024
Data e mbajtjes se tenderit 29-05-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, & SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, & INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP & Albsig sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, - SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, - INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP - Albsig sh.a
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 51 427 475,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 51427475
  Data e lidhjes se kontrates 13-06-2024
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 32 datë 24 Qershor 2024
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP sh.a, viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIGAL UNIQA Group AUSTRIA sh.a, viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data