Open Procurement Albania

Blerje veshje të ndryshme pune për UKT sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje veshje të ndryshme pune për UKT sh.a
Nr. Reference REF-16608-12-28-2021
Vlera / Fondi Limit 7 198 530,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-01-2022
Data e mbajtjes se tenderit 10-01-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Sinani Trading” sh.p.k
2. Enea Masllavica
3. “Power Industries” sh.p.k
4. Vojsava Zenelaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vojsava Zenelaj
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 991 930,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8390316
  Data e lidhjes se kontrates 28-03-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Sinani Trading” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës sipas shtojcës 3.
  2. Enea Masllavica, për këto arsye:
  - Operatori ekonomik në ditën e zhvillimit të proçedurës objekt prokurimi nuk ka paraqitur mostra sipas kushtit 2.7 të Dokumentave Standarte të Tenderit.
  3. “Power Industries” sh.p.k, për këto arsye:
  - Operatori ekonomik në ditën e zhvillimit të proçedurës objekt prokurimi nuk ka paraqitur mostra sipas kushtit 2.7 të Dokumentave Standarte të Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontratës: Nr. 50 datë 19 Prill 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data