Open Procurement Albania

Siguracion TPL dhe nderkombetar per Automjetet

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Group sh.a
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Siguracion TPL dhe nderkombetar per Automjetet
Nr. Reference REF-20519-02-23-2022
Vlera / Fondi Limit 4 653 301,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-02-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-03-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-03-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 621 411,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4621411
  Data e lidhjes se kontrates 11-04-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontratës: Nr. 50 datë 19 Prill 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data