Open Procurement Albania

“Mirëmbajtje,pastrim të puseve dhe depove të ujit në zonën e shërbimit UKD”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit “Mirëmbajtje,pastrim të puseve dhe depove të ujit në zonën e shërbimit UKD”
Nr. Reference REF-24766-04-12-2022
Vlera / Fondi Limit 5 508 882,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 13-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 26-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. A.K.M Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.K.M
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 382 756,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Blerje Software (program) dhe paisje për leximin e matsave të ujit, për UKT sha

  Institucioni Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Tiranë
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
  Objekti i Tenderit Blerje Software (program) dhe paisje për leximin e matsave të ujit, për Ujësjellës Kanalizime Tiranë sha. Burimi i financimit: Të ardhurat e SH.A Ujësjellës-Kanalizime, Tiranë.
  Nr. Reference REF-69288-02-25-2017
  Vlera / Fondi Limit 23 442 667,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit te Tenderit 27-02-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-03-2017
  Data e mbajtjes se tenderit 21-03-2017
  Nr. i Operatoreve Konkurues 5
  Operatore Konkurues JEHONA SOFTWARE SHPK - BNT ELECTRONIK SHPK - FASTECH SHPK - C.C.S SHPK - INTRACON TELECOM ALBANIA SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • JEHONA SOFTWARE
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 23 200 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-03-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 27840000
  Data e lidhjes se kontrates 22-05-2017
  Kohezgjatja e kontrates 10 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar për arsye si më poshtë: 1. Operatori ekonomik “BNT ELECTRONIK”sh.p.k, Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion për të provuar se ploteson Kriteret e Përgjithshme dhe të Veçanta të Pranimit/Kualifikimit të caktuara ne DST. 2.Operatori ekonomik “FASTECH” sh.p.k , nuk ka paraqitur asnje dokumentacion. 3.Operatori ekonomik “C.C.S.” sh.p.k, nuk ka paraqitur asnje dokumentacion. 4. Operatori ekonomik “INTRACON TELECOM ALBANIA” sh.p.k ,nuk ka paraqitur asnje dokumentacion
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JEHONA SOFTWARE viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JEHONA SOFTWARE viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JEHONA SOFTWARE viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JEHONA SOFTWARE viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.14 - DT.10-04-2017
  Lidhja e Kontrates NR.22 - DT.05-06-2017

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data