Open Procurement Albania

Ndërtimi i rrjetit të kanalizimeve në disa rrugë të lagjes 4 zona e re nën Mborje, si dhe në lagjen 8 rruga Ajet Gjndolli etj për UKKO Sh.A

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Objekti i Tenderit Ndërtimi i rrjetit të kanalizimeve në disa rrugë të lagjes 4 zona e re nën Mborje, si dhe në lagjen 8 rruga Ajet Gjndolli etj për UKKO Sh.A
Nr. Reference REF-25377-04-14-2022
Vlera / Fondi Limit 16 730 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 16-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1. ” NIKA” Sh.p.k
2. ” VILDEV- CO” Sh.p.k& ”A.L-ASFALT ” Sh.p.k
3. ” INA” Sh.p.k
4. ” XHENGO’’ Sh.p.k
5. ”INFINIT” Sh.p.k& ” L.T.E CONSTRUCTION ” Sh.p.k
6. ”ASI-2A CO” Sh.p.k
7. ” SARK” Sh.p.k
8. ” ALB KORCA 2002” Sh.p.k
9. ”VASHTEMIA” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vashtemia SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 046 847,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 84 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ” NIKA” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk është bërë paraqitja e sasive/volumeve të disa zërave të punimeve sipas kërkesave të AK.
  2. ” VILDEV- CO” Sh.p.k& ”A.L-ASFALT ” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush Kriterin e veçantë teknik të kualifikimit, pika 2.3.1, Shtojca 7 e DT, lidhur me dëshmitë për përvojën e mëparshme të ngjashme , për arsye se njëri prej antarëve të bashkimit të oe , "VILDEV- CO" Sh.p.k nuk ka paraqitur vlerën e kërkuar, për punë të mëparshme të ngjashme të realizuara, në raport me përqindjen e tij të pjesëmarrjes në Bashkim , prej 40 %.
  3. ” INA” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush Kriterin e veçantë të kualifikimit, lidhur me Formularin e Ofertës ekonomike.
  4. ” XHENGO’’ Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush Kriterin e veçantë të kualifikimit, lidhur me Formularin e Ofertës ekonomike.
  5. ”INFINIT” Sh.p.k& ” L.T.E CONSTRUCTION ” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush kriterin e veçantë teknik të kualifikimit, pika 2.3.6, Shtojca 7 e DT, lidhur me mjetet dhe pajisjet e nevojshme për realizimin e punëve, për arsye se njëri prej antarëve të bashkimit të oe : ”L.T.E CONSTRUCTION” Sh.p.k nuk ka mjetet e kërkuara, për realizimin e punëve, në raport me përqindjen e tij të pjesëmarrjes në punë në BOE prej 20%.
  6. ”ASI-2A CO” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush Kriterin e veçantë të kualifikimit, lidhur me Formularin e Ofertës ekonomike.
  7. ” SARK” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk përmbush Kriterin e veçantë të kualifikimit, lidhur me Formularin e Ofertës ekonomike.
  8. ” ALB KORCA 2002” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokument të shkruar, brenda afatit ligjor , pra brenda datës 01.06.2022, duke mos iu përgjigjur KVO.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vashtemia SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vashtemia SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vashtemia SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vashtemia SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data