Open Procurement Albania

Blerje Materiale Hidraulike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Objekti i Tenderit Blerje Materiale Hidraulike
Nr. Reference REF-26680-04-27-2022
Vlera / Fondi Limit 9 955 777,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 28-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 10-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “ALPHA SOLUTIONS GROUP” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALPHA SOLUTIONS GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 463 390,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Blerje karburanti gazoil 10 ppm USLD dhe benzine standart

  Institucioni Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Krujë
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujë
  Objekti i Tenderit Blerje karburanti gazoil 10 ppm USLD dhe benzine standart
  Nr. Reference REF-69938-03-01-2017
  Vlera / Fondi Limit 1 177 593,60
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit te Tenderit 03-03-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-03-2017
  Data e mbajtjes se tenderit 13-03-2017
  Nr. i Operatoreve Konkurues 2
  Operatore Konkurues EUROPETROL DURRES ALBANIA - EROIL
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROPETROL DURRES ALBANIA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH Marzhi I fitimit 7%
  Data e shpalljes se fituesit 29-03-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates 07-04-2017
  Kohezgjatja e kontrates Deri me 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm: 1. EROIL SHPK, Referuar Pikes se 3 trete ,nga autoriteti kontraktor eshte kerkuar qe ne listen e stacioneve te aksit Kruje –Fushe Kruje eshte kerkuar detyrimisht qe nga 01.01.2017 e ne vazhdim te jene te pajisur me leje mjedisore tipi C, kjo leje mjedisoree e tipit C nuk eshte dorezuar nga Operatori Ekonomik,ai ka dorezuar lejen mjedisore te tipit B kerkuar ne pikat e tjera te DST. -2.Peferuar pikes 6 (gjashte) Autoriteti Kontraktor kerkon qe detyrimisht te paraqitet nje flete analize te leshuar nga ISHTI.Kjo flete analize duhet te jete dorezuar brenda 30 diteve nga data hapjes se ofertave . Ne DST kjo flete analize eshte leshuar nga ISHTI jo brenda 30 diteve nga data e hapjes se ofertave por eshte leshuar qe ne daten 17.01.2017,qe do te thote qe kane kaluar me shume se 30 dite.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.14 - DT.10-04-2017
  Lidhja e Kontrates NR.15 - DT.18-04-2017

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data