Open Procurement Albania

Përditësimi i versionit të software të sistemit SCALA 250, sistemit operativ dhe hardware për DCS SCADA në HEC Koman

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Përditësimi i versionit të software të sistemit SCALA 250, sistemit operativ dhe hardware për DCS SCADA në HEC Koman
Nr. Reference REF-34473-06-27-2022
Vlera / Fondi Limit 224 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 28-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “ATOM” sh.p.k
2. “IT.Net” sh.p.k
3. “INFOSOFT SYSTEMS” sh.p.k
4. “Iliriada” sh.p.k & “Divitech” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Iliriada” sh.p.k -“Divitech” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 223 500 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 15 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ATOM” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson pikën 2.3.1 kapaciteti teknik, në lidhje me vlerën e kërkuar për furnizimet e mëparshme të ngjashme, të kryera gjatë tre viteve të fundit nga data e shpalljes së njoftimit të kontratës
  2. “IT.Net” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës sipas shtojcë 1.
  3. “INFOSOFT SYSTEMS” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson pikën 2.3.4 kapaciteti teknik në DT pasi në Shtojca 8 “Formulari përmbledhës i vetdeklarimit”, nuk ka vetëdeklaruar se ka të punësuar inxhinierin elektrik të kërkuar sipas këtij kriteri.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Divitech” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Divitech” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Divitech” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Divitech” sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data