Open Procurement Albania

Blerje karburant Diesel dhe Benzine per nevojs te OSHEE GROUP sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Group sh.a
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje karburant Diesel dhe Benzine per nevojs te OSHEE GROUP sh.a
Nr. Reference REF-34865-06-29-2022
Vlera / Fondi Limit 191 959 400,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 01-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.KASTRATI” sh.p.k & “KASTRATI GROUP” sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kastrati Shpk -Kastrati Sha
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 175 603 742,00
  Data e shpalljes se fituesit 31-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 210724491
  Data e lidhjes se kontrates 30-09-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 139 datë 10 Tetor 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Sha viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Sha viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Sha viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kastrati Sha viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data