Open Procurement Albania

Blerje Shtylla Druri dhe Beton/Arme

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Shkoder
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Blerje Shtylla Druri dhe Beton/Arme
Nr. Reference REF-34407-06-27-2022
Vlera / Fondi Limit 80 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. ” ALBAN CONSTRUZIONI” sh.p.k
2. “Ndertuesi 2014” sh.p.k. & “Preka” sh.p.k
3. ” CARA” sh.p.k
4. ” AA & P” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ndertuesi 2014” sh.p.k -“Preka” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 77 460 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 92952000
  Data e lidhjes se kontrates 23-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 10 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”ALBAN CONSTRUZIONI” sh.p.k, për këto arsye:
  - Sigurimi I ofertes nuk eshte ne perputhje me formularin nr.3 te DST, pasi data e zhvillimit te procedures dhe fillimit te sigurimit te ofertes nuk eshte me date 05.08.2022 por me date 29.07.2022
  2. ” CARA” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e furnizimeve te ngjashme sipas kerkesave te DST.
  3. ” AA & P” sh.p.k, për këto arsye:
  - Sigurimi I ofertes nuk eshte ne perputhje me formularin nr.3 te DST, pasi polica e sigurimit te ofertes me nr.serial 220604924 ka afat vlefshmerie 10 dite, nderkohe qe ne DST eshte vendosur si kriter kualifikimi qe afati I vlefshmerise te sigurimit te ofertes te jete 150 dite.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 67 datë 07 Gusht 2023
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data