Open Procurement Albania

Ushqime

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Mbeshtetese te Arsimit dhe Cerdhes, Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Objekti i Tenderit Ushqime
Nr. Reference REF-41178-09-11-2022
Vlera / Fondi Limit 27 326 475,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 27-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Gea”sh.p.k,
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GEA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 27.321.400
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32785680
  Data e lidhjes se kontrates 31-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj nga data e nënshkrimit te kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 139 datë 10 Tetor 2022
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 152 datë 7 Nëntor 2022

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data