Open Procurement Albania

Mbulim siguracion, siguracion per kontraten e sherbimit, ndertesen dhe pergjgjesine civile, siguracion TPL auto e moto

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Mbulim siguracion, siguracion per kontraten e sherbimit, ndertesen dhe pergjgjesine civile, siguracion TPL auto e moto
Nr. Reference REF-37238-07-27-2022
Vlera / Fondi Limit 4 057 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 08-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Albsig sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB - SIGURACION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 719 104,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3719104
  Data e lidhjes se kontrates 01-09-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e kontrates eshte pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 125 datë 12 Shtator 2022

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data