Open Procurement Albania

Shërbimi i Zhvillimit të Mirëmbajtjes së Programit të Taksave dhe Tarifave Vendore dhe Webservice-ve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Taksave dhe e Tarifave Vendore Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Shërbimi i Zhvillimit të Mirëmbajtjes së Programit të Taksave dhe Tarifave Vendore dhe Webservice-ve
Nr. Reference REF-41465-09-13-2022
Vlera / Fondi Limit 5 733 333,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 26-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.DATECH shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DATECH
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 730 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6876000
  Data e lidhjes se kontrates 25-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj nga momenti i lidhjes së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DATECH viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DATECH viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DATECH viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DATECH viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 152 datë 7 Nëntor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data