Open Procurement Albania

Perditesim i Programit te Faturimit dhe Arketimit . Transferimi i te dhenave dhe Web Serviceve per Pagesat e Faturave te Ujit te Pijshem

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Kukës SH.A
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kukës
Objekti i Tenderit Perditesim i Programit te Faturimit dhe Arketimit . Transferimi i te dhenave dhe Web Serviceve per Pagesat e Faturave te Ujit te Pijshem
Nr. Reference REF-56349-01-19-2023
Vlera / Fondi Limit 5 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-01-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 31-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. Primus Albania sh.p.k
2.Kreatx shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KREATX
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 850 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-02-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5820000
  Data e lidhjes se kontrates 08-03-2023
  Kohezgjatja e kontrates 10 dite mbas nenshkrimit te kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. Primus Albania sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte anomalisht te ulet
  -Nuk ka paraqitur nje Autorizim nga Prodhuesi ose distributor I Flare Billing per implementimin dhe zhvillimin per territorin e Shqiperise te kerkuar sipas shtojces Nr.8 pika 2.3.5 e dosjes standarte te tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KREATX viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KREATX viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KREATX viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KREATX viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 26 datë 20 Mars 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data