Open Procurement Albania

Blerje artikuj ushqimore

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Drejtoria e Cerdheve dhe Kopshteve Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Objekti i Tenderit Blerje artikuj ushqimore
Nr. Reference REF-59338-02-16-2023
Vlera / Fondi Limit 18 333 250,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 10-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “ SEAD-SGS”shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SEAD-SGS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 18 326 300,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga nenshkrimi i kontrates deri me 31.12.2023.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEAD-SGS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEAD-SGS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEAD-SGS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEAD-SGS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data