Open Procurement Albania

Ndërtimi i një parcele të re varresh tek varrezat e dëshmorëve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Ndërtimi i një parcele të re varresh tek varrezat e dëshmorëve
Nr. Reference REF-66112-04-14-2023
Vlera / Fondi Limit 23 450 569,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 08-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “PEPA GROUP” Sh.p.k
2.“BE-IS” Sh.p.k
3.“BOE “2Z Konstruksion Sh.p.k & ASI-2A CO” Sh.p.k
4.“METEO” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • METEO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 503 244,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 25803892
  Data e lidhjes se kontrates 27-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 (katër) muaj nga data e nënshkrimit të kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. PEPA GROUP” Sh.p.k, per arsye:
  -Ka bere terheqje nga procedura e prokurimit bazuar ne shkresen Nr 635/10 prot date 22/05/2023.

  2BE IS Sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka dorezuar dokumentat provues te pikave: 2.3.3, 2.3.4, 2.3.5, 2.3.6, 2.3.7 te DST se

  3. BOE 2 Z Konstruksion Sh.p.k dhe ASI 2A CO Sh.p.k, per arsye:
  -2 Z Konstruksion nuk ploteson piken 2.3.6 te DSTve, pasi nuk ka deklaruar asnje murator .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 31 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data