Open Procurement Albania

Blerje Materiale Pastrimi Higjeno-sanitare

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje Materiale Pastrimi Higjeno-sanitare
Nr. Reference REF-66673-04-20-2023
Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 24-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 08-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. BESIM KAMBERI
2. Biotek sh.p.k
3. MURATI D
4. EURO MEGA 2010 sh.p.k
5. ANBIM sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MURATI D
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 386 278,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 10 dite nga data e nenshkrimit te kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa nga:“Biotek SHPK, me objekt: Shfuqizimi i vendimit te Komisionit te Vleresimit te Ofertave per skualifikimin e ofertes te paraqitur nga Biotek SHPK

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te mepopshtem:
  1. BESIM KAMBERI, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plote ligjor dhe teknik dhe Formularin e Cmimit te Ofertes sipas Shtojces 1 dhe preventivin e detajuar sipas zerave perkates

  2. Biotek sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur bilancin e vitit 2021 te paplote ku mungon akt-ekspertiza nga ekpserti kontabel te autorizuar

  3. ANBIM sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur bilancin e vitit 2021 te paplote pasi ky bilanc del me raport negativ ndermjet aktivit dhe pasivit,

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomike BESIM KAMBERI, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MURATI D viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MURATI D viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MURATI D viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MURATI D viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular Ankimimi Nr. 1132/2

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data