Open Procurement Albania

Dhënien me qira të pasurive të paluajtëshme me sipërfaqe 157888 m2, të pasurisë me sipërfaqe 179875 m2 , të pasurisë me sipërfaqe 337763 m2 me vendodhje në Divjakë, të llojit PA FRUT. Vlera dysheme për detyrimin e qirasë: 27 000 leke/ ha në një vit kalendarik.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Divjakë
Institucioni Prokurues BASHKIA DIVJAKE
Objekti i Tenderit Dhënien me qira të pasurive të paluajtëshme me sipërfaqe 157888 m2, të pasurisë me sipërfaqe 179875 m2 , të pasurisë me sipërfaqe 337763 m2 me vendodhje në Divjakë, të llojit PA FRUT. Vlera dysheme për detyrimin e qirasë: 27 000 leke/ ha në një vit kalendarik.
Nr. Reference 1
cmimi Dysheme Leke
Lloji i Kontrates Publike Dhënie me Qera
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 31-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 09-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “AG Hpower & Construction” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “AG Hpower & Construction” Sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 30000 (tridhjetë mijë) lekë/ha për një vit kalendarik.
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1013289
  Data e lidhjes se kontrates 28-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 10 vjet
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Buletini Nr. 83 datë 31 Maj 2021
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 104 datë 5 Korrik 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 113 datë 26 Korrik 2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data