Open Procurement Albania

Dhënie me qira: “EP Fatishë”, fshati Fatishë, Njësia Administrative Përparim, në pronësi të Bashkisë Peqin, me sipërfaqe 11.61 ha, ngastra me Nr.pasurie 1, zona kadastrale 1607, lloji “Kullotë”. Vlera dysheme për detyrimin e qirase: 116100 lekë/ha në një vit kalendarik. Afati i dhënies me qira të kësaj pasurie është 10 (dhjetë) vjet.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
Institucioni Prokurues Bashkia Peqin
Objekti i Tenderit Dhënie me qira: “EP Fatishë”, fshati Fatishë, Njësia Administrative Përparim, në pronësi të Bashkisë Peqin, me sipërfaqe 11.61 ha, ngastra me Nr.pasurie 1, zona kadastrale 1607, lloji “Kullotë”. Vlera dysheme për detyrimin e qirase: 116100 lekë/ha në një vit kalendarik. Afati i dhënies me qira të kësaj pasurie është 10 (dhjetë) vjet.
Nr. Reference 1
cmimi Dysheme Leke 116 100,00
Lloji i Kontrates Publike Dhënie me Qera
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Alesio Minoli”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Alesio Minoli”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10000 lekë për ha në vit
  Data e shpalljes se fituesit 13-12-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Buletini Nr. 163 datë 15 Nëntor 2021
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 179 datë 13 Dhjetor 2021
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data