Open Procurement Albania

Ndërtim i rrugës së fshatit Xibër Murrize, Njësia Administrative Xibër

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Klos
Institucioni Prokurues Bashkia Klos
Objekti i Tenderit Ndërtim i rrugës së fshatit Xibër Murrize, Njësia Administrative Xibër
Nr. Reference REF-33647-06-21-2022
Vlera / Fondi Limit 3 620 874,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 04-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “RUÇI” Sh.p.k
2. “CARA” Sh.p.k
3. “EA ENGINEERING” Sh.p.k & “NDËRTIMI” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “EA ENGINEERING” Sh.p.k - “NDËRTIMI” Sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 278 050,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3933660
  Data e lidhjes se kontrates 25-08-2022
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “RUÇI” Sh.p.k, për këto arsye:
  - Ska paraqitur Ofertë Ekonomike
  2. “CARA” Sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson piken 6 te “Kapacitetit Teknik” ku kerkohet paraqitja e Certifikatave/diplomave, duhet te jene leshuar nga institucione publike /private te licensuara, per kurset e ofruara,sipas ligjit Nr:15/2017 “Për arsimim dhe formimin professional ne R.SH”
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 122 datë 6 Shtator 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data