Open Procurement Albania

Shporta e bebes

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranë
Objekti i Tenderit Shporta e bebes
Nr. Reference REF-34067-06-23-2022
Vlera / Fondi Limit 24 994 998,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit te Tenderit 24-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime SHPORTA E BEBES
  Me qëllim për të ndihmuar nënat e reja në ditët e para pas lindjes, Bashkia Tiranë miratoi projektin “Shporta e bebes”, e cila përmban një shportë produktesh të nevojshme për fëmijën e sapo ardhur në jetë. Qëllimi i projektit është mbështetjen e nënës së re me qëllim aftësimin për ruajtjen e mirëqenies fizike, emocionale dhe psikologjike dhe mësimin e shprehive për t`u kujdesur për të porsalindurin. Synimi i kësaj shporte është mbështetja në ditët e para të lindjes, me produktet e nevojshme dhe të domosdoshme për çdo nëne e cila ka sjellë në jetë të një bebe.
  Objektivat e projektit janë:
  • Sigurimi i mbrojtjes së veçantë të fëmijës duke synuar zgjerimin e fushës së mbështetjes sociale edhe në kujdesin parësor ndaj fëmijeve të porsalindur
  • Sigurimi i kujdesit të nevojshëm për mirëqenien dhe zhvillimin e çdo fëmije në Bashkinë e Tiranës.
  • Mbështetja e nënës së re me qëllim aftësimin për ruajtjen e mirëqenies fizike, emocionale dhe psikologjike dhe mësimin e shprehive për t`u kujdesur për të porsalindurin
  Përfituesit e drejtpërdrejtë të këtij projekti do të jenë të porsalindurit në martenitetin publik “Mbretëresha Geraldine” ose “Koço Glozheni”, prindi/prindërit e të cilëve janë me vendbanimin të përhershëm në Tiranë.
  Rezultatet e pritshme të këtij projekti janë:
  • Aplikimi i skemave te reja për mbrojtje dhe kujdes të veçantë për fëmijët.
  • Fuqizim dhe mbështetje e vazhdueshme të gjitha familjet e reja të Bashkisë Tiranë.
  • Reduktimi i ankthit të nënës së re në ditët e para paslindjes
  Përshkrimi i kërkesave të zbatimit të shërbimeve në lidhje me to:
  Baza materiale për një “Shportë bebe” me qëllim përmbushjen e objektivave të këtij projekti, përmban një shportë produktesh të nevojshme për fëmijën e sapo ardhur në jetë, si më poshtë:
  1 Pako Pelena një përdorimshe masa 1
  1 Shishe qelqi me biberon
  1 Shampo për bebe
  1 Letra të lagura për fëmijë
  1 Krem për bebe me vitamina
  1 Vaj hidratues trupi
  1 Biberon fallco
  1 Lodër pellushi
  1 Një botim për kujdesin ndaj fëmijës në vitet e para të jetës.

  Shpërndarja e “Shportës së bebes” do të realizohet, bazuar në numrin e lindjeve të regjistruara nga punonjësit e gjendjes civile pranë institucioneve shëndetesore ku foshnjat kanë lindur. Bashkia Tiranë për çdo përfitues që paraqitet për tërheqjen sipas kritereve të mësipërme do të dhurojnë shportën. Projekti “Shporta e bebes” e konceptuar si Shporta e bebes” do të përfitohet nga prindi/ prindërit nga dita e lindjes së fëmijës.
  1. Malli do të merret në dorëzim në magazinën Operatorit Ekonomik Fitues.
  2. Produktet objekt prokurimi për një “Shportë bebe”, do të jenë të ambalazhuar në një shportë kashte ose kuti/ “çantë” paketimi dekorative.
  3. Procesi i shpërndarjes do të menaxhohet nga strukturat e Bashkisë Tiranë
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data