Open Procurement Albania

Blerje materiale pastrimi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit
Objekti i Tenderit Blerje materiale pastrimi
Nr. Reference REF-34217-06-24-2022
Vlera / Fondi Limit 1 165 967,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Atlantik 3”
2. “Euro Mega 2010”
3. “Pastrime Silvio” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Pastrime Silvio
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 112 970,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 10 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Atlantik 3”, për këto arsye:
  - nuk ka deklaruar se eshte nëse është prodhues/ distributori i autorizuar ose tregëtues i autorizuar nga prodhuesi/ distributori i autorizuar i mallrave per artikujt e lartpermendur, cka bie ne kundershtim me piken 2.3.5 ë Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veçanta të Kualifikimit, DST.
  2. “Euro Mega 2010”, për këto arsye:
  - nuk eshte paraqitur skede teknik e prodhuesit. Skeda teknike e paraqitur eshte operatorit ekonomik I cili ka deklaruar qe eshte prodhues vete per kete solucion. Mostra e paraqitur sipas etiketes rezulton me emer tregtare “SMAC” me prodhues “Bolton manitoba spa.” Per kete produkt nuk ka autorizim prodhuesi nga kompania smac. Mostra e paraqitur rezulton me peshe 650 ml ka 750 ml e kerkuar, cka bie ne kundershtim me piken 2.3.5 ë Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veçanta të Kualifikimit, DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Pastrime Silvio viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Pastrime Silvio viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Pastrime Silvio viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Pastrime Silvio viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data