Open Procurement Albania

Loti V: ‘‘Blerje bukë per QEA"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Loti V: ‘‘Blerje bukë per QEA"
Nr. Reference REF-42506-09-20-2022
Vlera / Fondi Limit 5 510 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 21-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “FLAMUR ASLLANI” p.f
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Flamur Asllani
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 510 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1036800
  Data e lidhjes se kontrates 15-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 15 muaj për secilin lot
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Flamur Asllani viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Flamur Asllani viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Flamur Asllani viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Flamur Asllani viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 164 datë 30 Nëntor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin e kritereve te përgjithshme dhe të veçanta të kualifikimit"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data