Open Procurement Albania

“Rehabilitim dhe ambiente shtesë, Këndi i lojërave me dorë “Arefi Berberi”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit “Rehabilitim dhe ambiente shtesë, Këndi i lojërave me dorë “Arefi Berberi”
Nr. Reference REF-39684-08-24-2022
Vlera / Fondi Limit 108 524 683,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 27-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“VALONA KONSTRUKSION” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “VALONA KONSTRUKSION”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 108 363 286,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 129806323
  Data e lidhjes se kontrates 15-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj nga marrja në dorëzim e sheshit të ndërtimit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 164 datë 30 Nëntor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin e kritereve te përgjithshme dhe të veçanta të kualifikimit"
  Projekti Konstruktiv
  Relacion Mekanik

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data