Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim i rrugeve te brendshme Rranxa

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vau i Dejës
Institucioni Prokurues Bashkia Vau Dejes
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim i rrugeve te brendshme Rranxa
Nr. Reference REF-43778-09-29-2022
Vlera / Fondi Limit 22 800 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1. BOE ALB- KONSTRUKSION & "KARL GEGA KONSTRUKSION"
2. BOSHNJAKU B shpk
3. Caushi M shpk
4. KMK shpk
5. Kevin Construction
6. Kombeas shpk
7. BOE Rroku GUEST shpk dhe ALBTIEFBAU shpk
8. SMO VATAKSI shpk
9. VARAKU E shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VARAKU.E SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 610 050,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18732060
  Data e lidhjes se kontrates 16-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë kalendarike nga mbajtja e procesverbalit te fillimit te punimeve
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. BOSHNJAKU B shpk, per arsye:
  -Nuk kaparaqitur Licencen III.2.B Per grumbullimin dhe transportin e mbetjeve, duke mos plotesuar piken 2.7 te DST se.
  -ka deklaruar ne shtojcen nr 8, 5 punonjes konkretisht A. D, L. SH, S. Gj, E. Sh, I. Ll, te cilet kryejne disa funksione njeheresh prane shoqerise, duke mos plotesuar piken 2.3.4 te DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 167 datë 5 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data