Open Procurement Albania

Blerje Karburant Naftë D1 për nevoja të UK Sh.a Lezhë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lezhe
Objekti i Tenderit Blerje Karburant Naftë D1 për nevoja të UK Sh.a Lezhë
Nr. Reference REF-44580-10-05-2022
Vlera / Fondi Limit 5 163 600,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 18-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.GEGA CENTER GKG SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "GEGA CENTER GKG"
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 163 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6196320
  Data e lidhjes se kontrates 15-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nënshkrimit të kontratës deri në ezaurimin total të fondit limit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "GEGA CENTER GKG" viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "GEGA CENTER GKG" viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "GEGA CENTER GKG" viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "GEGA CENTER GKG" viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 160 datë 21 Nëntor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data