Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe veshje pune

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe veshje pune
Nr. Reference REF-49782-11-14-2022
Vlera / Fondi Limit 3 290 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 25-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. AMEL-E.Z
2. Blerina Sadiku
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AMEL - E. Z
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 286 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-12-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3943200
  Data e lidhjes se kontrates 15-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates brenda 20 diteve nga data e lidhjes se kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. Blerina Sadiku, per arsye:
  - nuk ka paraqitur sipas zerave ne preventiv furnizime te ngjashme te meparshme si dhe furnizimet me organet e qeverisjes vendore nuk a paraqitur kontrate furnizimi.
  - Shtojca e vetedekalrimit nuk eshte plotesuar me te gjitha elementet qe permban dokumentat standarte te tenderit.
  - Ne piken 2.3.5 te kerkesave eshte kerkuar qe: Operatori ekonomik ofertues, ne diten dhe oren e caktuar per hapjen e ofertave, prane Autoritetit Kontraktor, Bashkia Berat,
  - Nuk ka paraqitur te paketuara nga nje moster fizike per secilin nga zerat e mallrave objekt prokurimi dhe ato duhet te jene te mbyllura ne nje kuti jo transparente te vulosur me vulen e operatorit ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AMEL - E. Z viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AMEL - E. Z viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AMEL - E. Z viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AMEL - E. Z viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 176 datë 27 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data