Open Procurement Albania

Blerje karburanti per vitin 2023

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vau i Dejës
Institucioni Prokurues Bashkia Vau Dejes
Objekti i Tenderit Blerje karburanti per vitin 2023
Nr. Reference REF-58378-02-08-2023
Vlera / Fondi Limit 20 228 922,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 09-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-02-2023
Data e mbajtjes se tenderit 24-02-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1 BOE “GEGA CENTER GKG”sh.p.k & “GEGA OIL GROUP”sha
2.”SEFA”shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “GEGA CENTER GKG” SHPK - “GEGA OIL GROUP”SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 20 228 922,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga nenshkrimi i kontrates deri me 31.12.2023
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. SEFA shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur deklarate terheqje nga procedura e prokurimit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik "SEFA" shpk eshte terhequr nga procedura e prokurimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data