Open Procurement Albania

Blerje karburant per levizjen e mjeteve.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibër
Institucioni Prokurues Bashkia Dibër
Objekti i Tenderit Blerje karburant per levizjen e mjeteve.
Nr. Reference REF-59214-02-15-2023
Vlera / Fondi Limit 15 828 880,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 03-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. DODA NDERTIM
2. EUROPETROL DURRES ALBANIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DODA NDERTIM
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 828 880,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18994656
  Data e lidhjes se kontrates 27-03-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. EUROPETROL DURRES ALBANIA, per arsye:
  -Nuk disponon pike tregetimi te karburantit brenda territorit te Bashkise Diber tek te dhenat e QKR, por disponon vetem nje kontrate qeraje me Skenderi G, ku nuk ka marre me pare pelqimin e qeradhenesit per qeradhenien ndaj te treteve per piken e tregtimit te karburantit.
  -Nuk eshte plotesuar Shtojca 8 sipas Dokumentave Standarte te Tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DODA NDERTIM viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DODA NDERTIM viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DODA NDERTIM viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DODA NDERTIM viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 30 datë 3 Prill 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formulari i Njoftimit te Fituesit ne Marreveshjen Kuader

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data