Open Procurement Albania

Loti III. ”Blerje bukë integrale + bukë thekre”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamëz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamëz
Objekti i Tenderit Loti III. ”Blerje bukë integrale + bukë thekre”
Nr. Reference REF-62734-03-16-2023
Vlera / Fondi Limit 1 778 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 03-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. 4 S sh.p.k,
2. Zenepe Hodo P.F
3. M.C.CATERING sh.p.k,
4. NELSA sh.p.k,
5. KADRA sh.p.k,
Operator Ekonomik Kontraktues
 • M.C.CATERING SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 343 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1611600
  Data e lidhjes se kontrates 01-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. KADRA sh.p.k, per arsye:
  -Eshte terhequr nga realizimi i procedures, ne baze te shkreses me nr. 18 prot, date 27.04.2023, protokolluar prane Bashkise Kamez me nr. prot 3603, date 28.04.2023
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.C.CATERING SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.C.CATERING SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.C.CATERING SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.C.CATERING SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 53 datë 12 Qershor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data