Open Procurement Albania

Programi i nxitjes dhe rritjes së kapaciteteve të të rinjve në fushën e teknologjisë dhe inovacionit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Programi i nxitjes dhe rritjes së kapaciteteve të të rinjve në fushën e teknologjisë dhe inovacionit
Nr. Reference REF-66335-04-18-2023
Vlera / Fondi Limit 18 309 516,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 19-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 04-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “PIK” sh.p.k, & “OPTIMA COMMUNICATION” sh.p.k
2. BOE “Tok Digital Agency” sh.p.k & “Adriatica RC” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “PIK” sh.p.k, - “OPTIMA COMMUNICATION” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 16 250 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Data për fillimin e këtij projekti është menjëherë pas nënshkrimit të kontratës dhe kohëzgjatja e implementimit të detyrave është 12 (dymbëdhjetë ) muaj nga kjo datë.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. PIK sh.p.k, dhe OPTIMA COMMUNICATION, per arsye:
  -PIK sh.k.p nuk ka paraqitur asnje deshmi per te provuar pervojen e meparshme te ngjashme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Terma Reference

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data