Open Procurement Albania

“Blerje uniforma dhe veshje të tjera speciale”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit “Blerje uniforma dhe veshje të tjera speciale”
Nr. Reference REF-76673-08-02-2023
Vlera / Fondi Limit 15 832 200,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 18-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Vojsava Zenelaj” pf
2. “Bajro Bros” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vojsava Zenelaj
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 488 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18585600
  Data e lidhjes se kontrates 06-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 60 (gjashtëdhjetë) ditë pune
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. Bajro Bros shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin ligjor, ekonomik dhe teknik dhe as mostrat fizike te kerkuara ne diten edhe oren e hapjes se ofertave.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik Bajro Bros shpk, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 95 datë 20 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Skicat

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data