Open Procurement Albania

Rikualifikimi Urban i Sheshit Skënderbej, Faza e II-të.
Financuar nga Fondi i Zhvillimit të Rajoneve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranë
Objekti i Tenderit Rikualifikimi Urban i Sheshit Skënderbej, Faza e II-të. 5. Burimi i financimit: vënë në dispozicion nga Komiteti për Zhvillimin e Rajoneve me Vendimin Nr. 45, datë 19.09.2016 “Për shpërndarjen e financimit për projekte, Thirrja III e Grantit “Infrastruktura Vendore dhe Rajonale”, Programi “Zhvillimi i Infrastrukturës Vendore dhe Rajonale”, Shtylla I, për vitin 2016” si dhe nga buxheti i Bashkisë së Tiranës, miratuar me VKB Nr. 75, datë 07.10.2016 “Për një ndryshim në Vendimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës Nr. 58 datë 30.12.2015 “Për miratimin e programit buxhetor afat-mesëm 2016 – 2018 dhe detajimin e buxhetit të Bashkisë së Tiranës për vitin 2016” (i ndryshuar).
Nr. Reference REF-60976-12-02-2016
Vlera / Fondi Limit 979 884 648,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-12-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-12-2016
Data e mbajtjes se tenderit 27-12-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues FUSHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 978878878.78
  Data e shpalljes se fituesit 28-12-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1174654654.54
  Data e lidhjes se kontrates 08-03-2017
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit NR.2 - DT.16-01-2017
  Lidhja e Kontrates NR.10 - DT.13-03-2017
  Vendim i Komitetit të Zhvillimit të Rajonit nr. 30, datë 13.6.2016

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data