Open Procurement Albania

Loti 1: “Blerje pjesė kėmbimi pėr chiller”

Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Procuring Authority / Buyer Bashkia Tirane
Tender object Loti 1: “Blerje pjesė kėmbimi pėr chiller”
Reference No. REF-31629-07-26-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 817 548,00
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Request for Proposal
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 29-07-2019
Last date of Submitted Documents 08-08-2019
Tender Held Date 08-08-2019
No. of Bidders 3
Bidders ISEC
ALTEC
Sulollari-Klima
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • ISEC
 • The winning bid ALL without vat 808,000.00 
  Bidder Announcement date 03-09-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 969600
  Contract date 19-09-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date Operatori ekonomik fitues duhet tė kryejė furnizimin dhe vendosjen e mallit brenda 2 (dy) ditėve nga data e lidhjes sė kontratės per te dy lotet. Malli duhet tė dorėzohet nė magazinėn e Bashkisė Tiranė.
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar operatorėt ekonomikė si mė poshtė vijon:

  1. Operatori ekonomik “ALTEC” shpk :
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria ”Altec” shpk nuk ėshtė paraqitur nė dt. 8/08/2019, ora 12.30 qė pėrkon me ditėn dhe orėn e hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se Operatori ekonomik ”Altec” shpk nuk ka paraqitur mostrat sipas percaktimit te bere ne pikėn 2.6 tek rubrika “Kapaciteti teknik, Kriteret e vecanta per kualifikim pjese perberese e dokumentave standarte te tenderit.
  2. Operatori ekonomik “Sulollari-Klima” shpk :
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria “Sulollari-Klima” shpk nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik dokumentacionin e plotė ligjor, teknik si edhe oferten ekonomike tė kėrkuar tek kriteret e vecanta pėr kualifikim pjesė pėrbėrėse e dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.38 - Dt.23-09-2019

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data