Open Procurement Albania

Loti 1-"Shërbim dezinfektimi i ambienteve të brendshme"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti 1-"Shërbim dezinfektimi i ambienteve të brendshme"
Nr. Reference REF-76094-10-20-2020
Vlera / Fondi Limit 4 470 639,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 02-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 11
Operatore Konkurues 1) "FLORFARMA" SHPK
2) "METANI" SHPK
3) "ALPEN PULITO" SHPK
4) "EGIAN MED" SHPK
5) "NRG" SHPK
6) "PASTRIME SILVIO" SHPK
7) "MELDI" SHPK
8) " AIR" SHPK
9) BOE "XPERT SYSTEMS" SHPK & "SHPRESA-AL" SHPK
10) "CLEAN FAST" SHPK
11) "HOREAL Expo Group" SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALPEN PULITO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 321 018,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga lidhja e kontratës/ kontratave deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor, në bazë të marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Marre pergjigje me vendim te KSHA ne date 26-11-2020, dhe me vendim te KPP-se nr.607/2020 date 29.12.2020. Fituesi eshte konfirmuar me vendim te KPP-se. 1) "FLORFARMA" SHPK
  Ne zbatim te vendim te KPP-se nr.607/2020 date 29.12.2020. 2) "METANI" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  3) "ALPEN PULITO" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  4) "EGIAN MED" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  5) "NRG" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  6) " AIR" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  7) BOE "XPERT SYSTEMS" SHPK & "SHPRESA-AL" SHPK
  NUk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Autoriteti kontraktor / Autoritetet kontraktore, të cilat do të lidhin marrëveshjen kuadër:

  1. Ministrisë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural;
  2. Qëndrës Kombëtare të Biznesit.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-76094-10-20-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data