Open Procurement Albania

“Shërbim Gjelberimi”, për Qendrën Spitalore Universiatere “Nënë Tereza”

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit “Shërbim Gjelberimi”, për Qendrën Spitalore Universiatere “Nënë Tereza”
Nr. Reference REF-17764-01-25-2022
Vlera / Fondi Limit 9 399 751,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 26-01-202
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-02-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-02-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “DEAN 09” SHPK
2. “DESARET COMPANY” SHPK
3. GLAVENICA SHPK
4. Pastrime Silvio SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “DESARET COMPANY” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 283 820,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “DEAN 09” SHPK, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 2 të seksionit 2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur kopje të çertifikuara të bilanceve të viteve 2018, 2019, 2020, të paraqitura pranë autoriteteve përkatëse tatimore.
  - nuk plotëson pikën 2 të seksionit 2.3 “Kapaciteti Teknik” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur deklaratën e kërkuar në lidhje me drejtuesin teknik, që nuk duhet të figurojë i dypunësuar në sektor publik apo privat, dhe deklaratën e kërkuar në lidhje me stafin, që nuk duhet të jetë i angazhuar në kontrata të tjera deri në përfundim të kontratës.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-17764-01-25-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data