Open Procurement Albania

Loti 2 “Blerje Tonera për Ministrinë e Drejtesise dhe institucionet e vartësise”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit Loti 2 “Blerje Tonera për Ministrinë e Drejtesise dhe institucionet e vartësise”
Nr. Reference REF-00448-07-07-2021
Vlera / Fondi Limit 22 179 350,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-07-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-10-2021
Data e mbajtjes se tenderit 29-10-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “INFOSOFT” OFFICE SHPK
2. “INTERLOGISTIC” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INTERLOGISTIC
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17 951 352,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-04-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigjigje me vendimin e KPP Nr. 61/2022, Datë 19.01.2022
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “INFOSOFT” OFFICE SHPK, për këto arsye:
  - nuk permbush pikën 7, seksioni 2.3 i Kapacitetit Teknik, të Kritereve të Vecanta për Kualifikim, pasi nuk ka paraqitur katalogë/ broshurë ku të shprehet qartë secili lloj i tonerit që oferton (sipas tonerave të përcaktuar në tabelën e përgjithshme, Shtojca 6).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERLOGISTIC viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERLOGISTIC viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERLOGISTIC viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERLOGISTIC viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-00448-07-07-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data