Open Procurement Albania

Loti 1-Ndërtimi i seksionit rrugor Bypass të Vlorës, Korridori Veri-Jug

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Loti 1-Ndërtimi i seksionit rrugor Bypass të Vlorës, Korridori Veri-Jug.

Qëllimi i projektit është të përfundojë projektin ndërtimi i By Pass të ri të Vlorës i cili përbëhet nga një rrugë e gjatë 29 km ."
Projekti fillon nga Rrethrrotullimi deri në fund të Rrugës së Dyfishtë Levan - Vlora.
Nr. Reference ALBANIA - FIER AND VLORE BYPASS ROADS -34637
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Tender Ndërkombëtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-08-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1.China Road & Bridge - 51,979,143.00 Euro
2.INC - 37,258,836.58 Euro
3.Gener 2 & Ing.E.Mantovani - 34,829,523.36 Euro
4.Sinohydro -48,557,997.09 Euro
5.Sadeem Al – 46,248,650.71 Euro
6.Tirrena Scavi -46,206,284.60 Euro
7.Combined Group -36,738,927.32 Euro
8.Adige Bitumi -42,239,319.00 Euro
9.Alpine -47,392,458.07 Euro
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Gener 2 - Impresa di Construzioni and Ing.E. Mantovani
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 35,874,357.4 Euro
  Data e shpalljes se fituesit 25-10-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 27 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Informacioni dhe dokumentat jane marre ne faqen zyrtare te Bankes Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim

  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data