Open Procurement Albania

Shtese Kontrate - Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 6.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Shtese Kontrate - Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 6.
__________________
Shiko kontraten fillestare

Nr. Reference REF-92372-04-07-2021
Vlera / Fondi Limit 467 403 368,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit 07-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. AGBES CONSTRUKSION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AGBES CONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 467,074,582.18
  Data e shpalljes se fituesit 14-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 560,489,498.62
  Data e lidhjes se kontrates 19-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Drejtoria e Projekteve të Brendshme dhe të Huaja Teknike me shkresen nr. 2768 datë 19.03.2021, ka paraqitur realcionin teknik, te miratuar nga Titullari i Autoritetit Kontraktor, ne te cilin jane paraqitur dhe prezantuar te gjitha shkaqet, qe kane cuar ne nevojen per kete shtese kontrate.

  Nevoja për punë shtesë është shkaktuar si i punimeve shtese , të paparashikuar , që nuk varen nga Autoriteti Kontraktor ( Gjeologjine dhe problematikat teknike qe kane dale gjate kohes se zbatimit ) , nuk ndahen teknikisht nga kontrata fillestare ( te gjitha keto punime jane te nderthurura me kontraten baze), dhe jane te nevojshme per perfundimin e kontrates baze.

  Kontrata shtese nuk kalon 20% te vleres se kontrates baze, Autoriteti Kontraktor vlereson se kosto e pergjithshme e ketyre punimeve eshte me e vogel pasi jane çmimet e tenderuara ne kontraten baze jo çmimet e manualit.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGBES CONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGBES CONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGBES CONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGBES CONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit
 • Njoftimi i procedures - shpallur ne Regjistrin e Parashikimeve
 • Specifikimet Teknike per Sistemin me toke te Armuar me Fasade me Rrjete Teli (Terramesh System)
 • Projekt Zbatimi
 • Llogaritjet statike dhe sizmike te sistemit terramesh
 • MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data