Open Procurement Albania

Supervizion punimesh Përmirësim i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2023)

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion punimesh Përmirësim i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2023)
Nr. Reference REF-67707-04-28-2023
Vlera / Fondi Limit 1 810 126,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 12-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Lista e operatoreve ekonomike te kualifikuar ne perfundim te fazes se pare te procedures:
1. “INFRATECH” SHPK
2. “DRICONS”
3. “SPHAERA”

Kane qene pjesemarres ne fazat e tjera te procedures keta ofertues me vlerat perkatese te ofruara:
1. “INFRATECH” SHPK, me vlere 1,665,400 Leke pa TVSH dhe zero pike
2. “SPHAERA” SHPK, me vlere 1,578,505 Leke pa TVSH dhe 273,60 Pike
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPHAERA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 578 505,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-07-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1894206
  Data e lidhjes se kontrates 13-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 5.3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. INFRATECH SHPK, per arsye:
  -Nuk disponon personelin kryesor
  -Nje pjese e stafit eshte e angazhuar ne kontrata ne zbatim me ARRSH.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPHAERA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPHAERA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPHAERA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPHAERA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 64 datë 24 Korrik 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data