Open Procurement Albania

Ndertim Rruga Kardhiq - Delvine Loti 4

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndertim Rruga Kardhiq - Delvine Loti 4
Nr. Reference REF-81753-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 2 383 738 992,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-09-2018
Data e mbajtjes se tenderit 03-09-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Cobial shpk & Gjoka konstruksion sha
Alb Building shpk
Vellezrit Hysa shpk
Grand Konstruksion shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COBIAL - GJOKA KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 359 623 275,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2831547903.71
  Data e lidhjes se kontrates 24-09-2018
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. Alb Building shpk:
  • Nuk ploteson kriterin 2.3.1 ne lidhje me pune te ngjashme te realizuar ne 3 vitet e fundit pasi operatori ekonomik ka paraqitur nje kontrate te perfunduar me pare, pra qe eshte jashte kesaj periudhe sic parashikohet ne dokumentat e tenderit.
  • Nuk ploteson kriterin 2.3.6 ne lidhje me pikat e licenses qe duhet te disponoje operatori ekonomik
  • - per kategorine NP-12 kerkohet kualifikimi F ndersa operatori ekonomik Alb-Building shpk disponon kualifikimin E
   - per kategorine NS-18 kerkohet kualifikimi D ndersa operatori ekonomik Alb-Building shpk disponon kualifikimin C
  • Nuk ploteson kriterin 2.3.7 ne lidhje me mjetet dhe paisjet qe duhet te kete ne dispozicion dhe konkretisht Impiant asfalti ne distance jo me lart se 70 km, në pronësi / me qira ose kontrate furnizimi, Copë 1, rezulton qe nga operatori ekonomik ka paraqitur nje fabrike asfalti qe ndodhet ne afersi te Rinasit, pra ne distance me te madhe se 70 km, kjo ne kundershtim me kriterin e dhene me siper.


  2. Vellezrit Hysa shpk:
  • Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  3. Grand Konstruksion shpk:
  • Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.31 - Dt.06-08-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.38 - Dt.24-09-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.40 - Dt.08-10-2018
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data