Open Procurement Albania

Menaxhimi dhe mirëmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit të Krrabës.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Menaxhimi dhe mirëmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit të Krrabës.
Nr. Reference REF-12661-03-06-2019
Vlera / Fondi Limit 194 920 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-04-2019
Data e mbajtjes se tenderit 01-04-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues SALILLARI SHPK & ALBAELETTRICA SHPK
4 A-M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 194 820 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 116892000
  Data e lidhjes se kontrates 05-06-2019
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1) Për dokumentet e tenderit:
  -Ankesa nr.2526 datë 13.03.2019, ka marrë përgjigje datë 15.03.2019 dhe Vendim i KPP nr.268/2019.
  -Ankesa nr.4842 datë 17.05.2019, ka marrë përgjigje datë 24.05.2019;
  -Ankesa nr.4884 datë 20.05.2019, ka marrë përgjigje datë 24.05.2019.
  2) Për klasifikimin përfundimtar: është paraqitur ankesa nr.5785 datë 14.06.2019, për të cilën ankimuesi ka hequr dorë me anë të shkresës nr.5982 datë 18.06.2019 dhe bazuar në nenin 94 të Ligjit nr.44/2015 “Kodi i Procedurave Administrative i Republikës së Shqipërisë”, autoriteti kontraktor nuk e ka marrë në shqyrtim.

  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:

  1. Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë “SALILLARI SHPK & ALBAELETTRICA SHPK”:
  Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë “Salillari shpk & Albaelettrica shpk”, rezulton se nuk plotëson kriteret për kualifikim pasi nuk ka paraqitur dokumentet në përputhje me DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.10 - Dt.11-03-2019
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.01-07-2019
  Lidhja e Kontrates Nr.27 - Dt.08-07-2019
  Anulimi i Tenderit
  Apelime dhe Vendime te KPP

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data