Open Procurement Albania

Rikostruksion i banjove të spitalit Krujë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Krujë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Krujë
Objekti i Tenderit Rikostruksion i banjove të spitalit Krujë - financuar me të ardhurat e institucionit
Nr. Reference REF-13378-05-16-2017
Vlera / Fondi Limit 1 920 024,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-05-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-05-2017
Data e mbajtjes se tenderit 29-05-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues EURO-ALB
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EURO-ALB
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 920 024,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-06-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 292 396,00
  Data e lidhjes se kontrates 28-06-2017
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EURO-ALB viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EURO-ALB viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EURO-ALB viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EURO-ALB viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.25 - Dt.27-06-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.31 - Dt.07-08-2017

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.