Open Procurement Albania

Rikonstruksion i godinës së dispancerisë Tiranë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
Institucion Kontraktues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i godinës së dispancerisë Tiranë - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-55165-03-12-2018
Vlera / Fondi Limit 38 675 037,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-03-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-04-2018
Data e mbajtjes se tenderit 13-04-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues S.AG SHPK
AGRI CONSTRUCTION SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK
ERGES MAT & EGLAND SHPK
EURONDERTIM 2000 SHPK
JUNIK SHPK
KACDEDJA SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S. A G SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 36 309 777,38
  Data e shpalljes se fituesit 23-05-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 43 571 732,00
  Data e lidhjes se kontrates 11-06-2018
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date 11.05.2018.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. AGRI CONSTRUCTION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  2. ED KONSTRUKSION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  3. ERGES MAT & EGLAND
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  4. EURONDERTIM 2000
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  5. JUNIK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  6. KACDEDJA
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  7. LEON KONSTRUKSION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.21 Dt.28-05-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.25 - Dt.25-06-2018

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.