Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i “pikes nr. 3 & konsultorit te femijes”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Shëndetësore Nr.8, Tiranë
Institucion Kontraktues Qendra Shëndetësore Nr.8, Tiranë
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i “pikes nr. 3 & konsultorit te femijes”
Nr. Reference REF-78295-07-06-2018
Vlera / Fondi Limit 3 880 767,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-07-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-07-2018
Data e mbajtjes se tenderit 19-07-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues ELDA-VL
2A-P & K A C D E D J A
SHENDELLI shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHENDELLI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 878 504,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-08-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4 600 204,00
  Data e lidhjes se kontrates 08-08-2018
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. ELDA-VL Shpk:
  a. Operatori Ekonomik nuk ka paraqiture oferte (duke mos paraqitur asnjë dokument përveç Ekstraktit Historik) rrjedhimisht është klasifikuar si ofertë anomalish e ulët.

  2. BOE 2A-P & K A C D E D J A:
  a. Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur ofertën e plotë me të gjitha zërat e punimeve (preventiv i paplotësuar me çmime) sipas preventivit për ofertë.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.32 - Dt.13-08-2018

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.