Open Procurement Albania

SHTRIMI DHE ASFALTIMI I SHESHEVE TE SPITALIT

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Objekti i Tenderit SHTRIMI DHE ASFALTIMI I SHESHEVE TE SPITALIT
Nr. Reference REF-92177-10-31-2018
Vlera / Fondi Limit 1 679 200,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 01-11-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-11-2018
Data e mbajtjes se tenderit 12-11-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues SHKELQIMI 07 SHPK
E N I SHPK
K-AAV SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHKELQIMI 07
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 660 700,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-12-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 992 840,00
  Data e lidhjes se kontrates 17-12-2018
  Kohezgjatja e kontrates 10 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1.ENI
  Operatori nuk ka paraqitur certifikatat ISO 9001-2015 dhe ISO 14001:2015 dhe raportin e monitorimit brenda 6 muajve te fundit nga data e zhvillimit te tenderit per fabriken e asfalit.

  2 K-AAV :
  Operatori nuk disponon ne licence zeri i punimeve NP-12 , nuk ka nr.mes.te punonjesve 10 ne muaj , nuk ka certifikat iso 14001-2015 , nuk disponon rul gom gom mbi 14 ton , nuk disponon QKL per fabriken e asfaltit dhe raportin e monitorimit dhe certifikatat ISO per fabriken .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.50 - Dt.17-12-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.51 - Dt.24-12-2018

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.