Open Procurement Albania

Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibër
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibër
Objekti i Tenderit Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi
Nr. Reference REF-99595-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 2 082 724,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-12-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2018
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Radika
Ndertimi
ELDA-VL
2 Z Konstruksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RADIKA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 656 841,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-04-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 988 209,00
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pas fazes se vleresimit te ofertave me date 15/03/2019 “Radika “shpk ka paraqitur ankese prane AK ne lidhje me procesin e vleresimit.
  Ak ne momentin e mberritjes se ankese ka ngarkuar Komisionin e Shqyrtimit te Ankesave me trajtimin e ankeses “Radika “shpk .
  Me date 26/03/2019 AK ka vendosur te pranoje ankesen e O.E. ankimues duke e kualifikuar ate dhe duke shpallur fitues oferten e O.E.

  Jane skualifikuar:

  1. ELDA-VL shpk :
  Nuk i ploteson kriteret e e kualifikimit dhe nuk ka paraqitur fare oferte dhe asnje dokument tjeter sipas DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RADIKA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RADIKA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RADIKA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RADIKA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr. 43 datë 28 Tetor 2019

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.