Open Procurement Albania

Loti 1 Rikonstruksioni i ambienteve te laboratorit mikrobiologjik

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranë
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranë
Objekti i Tenderit Loti 1 Rikonstruksioni i ambienteve te laboratorit mikrobiologjik
Nr. Reference REF-32431-08-01-2019
Vlera / Fondi Limit 6 646 042,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-08-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-08-2019
Data e mbajtjes se tenderit 26-08-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues S. AG Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S. A G SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 333 471,68
  Data e shpalljes se fituesit 24-09-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6 400 166,02
  Data e lidhjes se kontrates 30-09-2019
  Kohezgjatja e kontrates 8 jave
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S. A G SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 39 datë 30 Shtator 2019
  Lidhja e Kontrates Nr. 42 datë 21 Tetor 2019

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.