Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Urgjencës dhe Kabinetit të Radiologjisë në Shërbimin Spitalor Bulqizë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Pamundesi kohore per pergatitje te nje oferte (oferte teknike plus dokumentacion
 • Afat i pamjaftueshem sipas kritereve ligjore te percaktuara ne nenin 43 te ligjit 9643 "Per Prokurimin Publik" i ndryshuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Bulqizë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Bulqizë
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i urgjencës dhe kabinetit të radiologjisë në Shërbimin Spitalor Bulqizë- Burimi i Finacimit - Bordi i Çështjeve të Mira të LLotarisë Kombëtare
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 8 333 330,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-03-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-03-2016
Data e mbajtjes se tenderit 17-03-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues KRAL SHPK
PIENVIS SHPK
BE-IS SHPK
GANDI CONSTRUCTION SHPK
EGLAND SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRAL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 532 643,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-03-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7 839 171,60
  Data e lidhjes se kontrates 14-04-2016
  Kohezgjatja e kontrates 1 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar ofertuesi i mëposhtëm:
  1.PIENVIS SHPK
  Per mungese dokumentacioni.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.10 - Dt.15-03-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.14 - Dt.11-04-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.17 - Dt.03-05-2016

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.