Open Procurement Albania

Rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare për Spitalin Tropojë - financuar nga Buxheti i Shtetit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Tropojë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Tropojë
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare për Spitalin Tropojë - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-52001-10-04-2016
Vlera / Fondi Limit 1 833 334,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 28-10-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-11-2016
Data e mbajtjes se tenderit 11-11-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues COMPANY RIVIERA 2008
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COMPANY RIVIERA 2008
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 782 604,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-11-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 139 124,80
  Data e lidhjes se kontrates 01-12-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare për Spitalin Tropojë - financuar nga Buxheti i Shtetit

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Tropojë
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Tropojë
  Objekti i Tenderit Rikonstruksion i nyjeve hidrosanitare për Spitalin Tropojë - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-52001-10-04-2016
  Vlera / Fondi Limit 1 833 334,00
  Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 04-10-2016
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet për arsye të ndryshimit të fondit limit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Nr.41 - Dt.17-10-2016

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.