Open Procurement Albania

Shërbimi i ruajtjes së sigurisë me roje private - financuar nga Buxheti i Shtetit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Shërbimi i ruajtjes së sigurisë me roje private - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-51838-10-03-2016
Vlera / Fondi Limit 1 299 370,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-10-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-10-2016
Data e mbajtjes se tenderit 14-10-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues A-E-K Security SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.E.K Security SH.R.S.F.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 171 885,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-10-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 406 262,00
  Data e lidhjes se kontrates 28-10-2016
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.E.K Security SH.R.S.F. viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.E.K Security SH.R.S.F. viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.E.K Security SH.R.S.F. viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.E.K Security SH.R.S.F. viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.44 - Dt.07-11-2016

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.